قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / زعفران / جایگاه زعفران در استان چهارمحال و بختیاری

جایگاه زعفران در استان چهارمحال و بختیاری

زعفران چهارمحال و بختیاری

با توجه به کم آبی چند سال اخیر و توجه به این امر که فصل رشد گیاه زعفران در پاییز و زمستان قرار دارد و عمده نیاز آبی گیاه زعفران توسط باران و برف تامین می شود و همچنین در تابستان برخلاف بسیاری از محصولات کشاورزی نیازی به آبیاری ندارد. زعفران گیاهی استراتژیک جهت رهایی از بحران کم آبی و بهترین گزینه جهت کشت سودآور کشاورزان به حساب می آید.

درآمدزایی بالا،، چند ساله بودن گیاه، قابلیت کشت پیاز بعد از چند سال در زمین جدید، افزایش قابل توجه در میزان پیاز اولیه (۵ برابر)، نیاز آبی پائین به همراه سازگار بودن زعفران با اقلیم استان چهار محال و بختیاری، کشت زعفران را از لحاظ اقتصادی به صرفه و از دلایل اصلی رو آوردن کشاورزان استان به کشت این گیاه و افزایش چند برابری کشت در سالهای اخیر به حساب می آید.

جایگاه زعفران در استان چهارمحال و بختیاری

آزمون های فیزیکی و شیمیایی زعفران شهرستان های فعال در زمینه کشت این محصول در استان توسط شرکت طلای سرخ بامداد نشان می دهد سه ترکیب اختصاصی زعفران شامل کروسین عامل ایجاد رنگ، پیکروکروسین عامل طعم تلخ مخصوص زعفران و سافرانال عامل اصلی ایجاد عطر و بوی زعفران از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مطابق با استانداردهای ملی زعفران بسیار مطلوب است و این امر پتانسیل بالای این استان در زمینه کشت زعفران را نشان داده و توجه ویژه در زمینه کشت زعفران را می طلبد.

شرکت طلای سرخ بامداد در زمینه بسته بندی صنعتی زعفران در استان چهارمحال و بختیاری فعال بوده و محصول تولیدی قابل رقابت با بزرگترین شرکت های مرتبط در این زمینه را به بازار عرضه می کند، زعفرانکاران در صورت تمایل می توانند محصول تولیدی خود را به این شرکت بفروشند و این امر می طلبد که اصول مراحل برداشت و فرآوری زعفران را آموخته تا کیفیت بهتر و سلامت محصول تضمین شود.

تلاش ما بر این است با بسته بندی مناسب زعفران استان و توزیع آن در سطح استان و کشور، بستر جهت  صادرات این محصول با برند استان مساعد شود تا زمینه رشد و توسعه کشده بازار فروش محصول زعفران در استان فراهم شده و با حذف واسطه ها کشاورزان بتوانند زعفران را با قیمت مناسب تری به فروش برسانند، این امر در کنار مزایای کشت زعفران باعث افزایش رغبت کشاورزان به زعفرانکاری شده است.

جهت مشاوره و یا خرید پیاز زعفران می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۹۱۳۹۷۸۶۸۸۳ خانم مهندس شمس

۰۹۳۷۶۵۵۷۹۱۶ اقای مهندس قانی

تهیه شده توسط talaye-sorkh.ir

 

 

امتیاز بدهید

0

فوق العاده بود!

User Rating: 4.83 ( 2 votes)

مطلب پیشنهادی

کشت زعفران در تهران

بررسی کشت زعفران در تهران

خرید، فروش و کاشت پیاز زعفران در استان تهران و شهرهای مختلف آن بسیار مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *