قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / زعفران / مبارزه با تشی یا جوجه تیغی در مزارع زعفران

مبارزه با تشی یا جوجه تیغی در مزارع زعفران

جوجه تیغی
جوجه تیغی

زعفران هم مانند تمام گیاهان دیگر از آفات در امان نیست که یکی از مهم ترین این آفات، جوجه تیغی یا تشی است که در صورت عدم مبارزه با آن ضررها و آسیب‌های بسیاری به مزرعه وارد خواهد کرد. در این مقاله به بررسی راههای مبارزه با این آفات پرداخته‌ایم و راهکارهای موجود را برایتان بیان کرده ایم.

پیشگیری و مبارزه با تشی :

۱- ایجاد موانع به منظور جلوگیری از ورود آنها به داخل مزرعه نظیر فنس، دیوار و …
۲- پیدا کردن لانه تشی و سپس با ریختن آب یا دمیدن دود به داخل لانه آنها را وادار به خروج از لانه کرده و سپس با بیل و یا سگ شکاری یا اسلحه مجاز آنها را نابود نمود. برای پیدا کردن لانه کافی است رد پای آنها دنبال شود و همیشه دقیقاً از یک مسیر تردد میکنند و گاهی در مسیر حرکت آنها سیخهای بجا مانده نیز دیده می‌شود.
۳- استفاده از سموم گازی در داخل لانه تشی (در صورت به کار گیری از قرصهای سمی بایستی برای ایجاد رطوبت داخل لانه مقداری آب ریخته شود). پس از پیدا کردن لانه بسته به موقعیت لانه از سموم گازی مختلف میتوان استفاده نمود ولی عملاً بهترین روش همان روش مورد دوم که قبلاً ذکر شد میباشد.
۴- استفاده از طعمههای مسموم در داخل لانه تشی. پس از پیدا کردن لانهی فعال تشی کافی است طعمه مسموم مناسب در داخل لانه گذاشته شود. لانههای فعال را از روی ردهای جدید تشی، فضولات تازه و بوی خاص و گاهی از روی صدای نوزادان در مرحلهای که در لانه نوزاد نگهداری میکنند قابل تشخیص است.

 

جهت خرید یا مشاوره با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۹۱۳۹۷۸۶۸۸۳ خانم مهندس شمس

۰۹۳۷۶۵۵۷۹۱۶ مهندس قانی

تهیه شده توسط talaye-sorkh.ir

 

امتیاز بدهید

0

User Rating: 3.68 ( 3 votes)

مطلب پیشنهادی

کشت زعفران در تهران

بررسی کشت زعفران در تهران

خرید، فروش و کاشت پیاز زعفران در استان تهران و شهرهای مختلف آن بسیار مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *